تبلیغات
چشم شیشه ای - هومن سیدی، محمدرضا فروتن و محمود پاک نیت بازیگران محوری3 مجموعه تلویزیونی
چشم شیشه ای

هومن سیدی، محمدرضا فروتن و محمود پاک نیت بازیگران محوری3 مجموعه تلویزیونی

«محمدرضا فروتن» بازیگر نقش اصلی مجموعه «از یاد رفته» که متولد سال 1347 در تهران است نقش پسری روستایی را ایفا می‌کند که در رشته پزشکی قبول می‌شود و به دانشگاه می‌رود. او که.... 

شخصیت، جانمایه یک اثر هنری از قبیل تئاتر، رمان، داستان، فیلم و مجموعه است و اگر پدید آورنده یک اثر در شخصیت پردازی موفق عمل کند، می‌تواند امیدوار باشد که در جذب مخاطب نیز موفق خواهد بود. همچنین اگر شخصیت پردازی دقیق انجام شود، به طوری که مخاطب در آن ضعف ساختاری نبیند، به همذات پنداری، الگوگیری و در نهایت تأثیر در زندگی روزمره او منجر می‌شود. امروزه رسانه‌ها و به خصوص تلویزیون بخش مهمی‌از زمان و مکان را در زندگی روزمره ما اشغال کرده اند. از نظر مکان، تلویزیون امروز در خانه در جایی قرار می‌گیرد که همه پیرامون آن بنشینند و از نظر زمان هر فرد بخش مهمی ‌از ساعت‌های روز را به آن اختصاص می‌دهد.
در این شماره به معرفی 3 مجموعه تلویزیونی «سی امین روز»، «از یاد رفته» و «اوسنه پادشاهی» پرداختیم که به زودی روانه آنتن می‌شود.


سی امین روز
کارگردان: جواد افشار
نقش آفرینان:
هومن سیدی، سیما تیرانداز، محمود عزیزی، رزیتا غفاری، انوشیروان ارجمند، پژمان بازغی، اتابک نادری، آزاده صمدی، مهران رجبی، میرطاهر مظلومی، بهرام ابراهیمی، صفا آقاجانی، کوروش سلیمانی، فرشته سربندی، الناز حبیبی، افشین سنگ چاپ، رضا آحادی، محمد بزرگمهر و شیرین نصرتی.
چکیده ای از قصه: مجموعه «سی امین روز» داستان مردی به نام سیاووش کیانی (با بازی هومن سیدی) را روایت می‌کند که یک روز ناخواسته باعث می‌شود خون برادر رفیقش، دستانش را آغشته کند. سیاوش مردانه پای اتهام می‌ایستد و اعدام را قبول می‌کند تا شاید به آرامش برسد، اما در آخرین لحظه‌ها، فرشته ای بر او نازل می‌شود و او را از آینده اش آگاه می‌کند.
درباره مجموعه
«رضا جودی» تهیه کنندگی مجموعه «سی امین روز» را برعهده دارد. این مجموعه به سفارش شبکه دوم سیما با موضوع اجتماعی آماده پخش است. فیلم نامه این مجموعه را «سعید رحمانی» به رشته تحریر درآورده است. ابتدا قرار بود «پرویز شیخ طادی» کارگردانی مجموعه را برعهده بگیرد. اما بعد از انصراف او «جواد افشار» بر مسند کارگردانی نشست. این مجموعه قرار بود تا ماه محرم سال گذشته روانه آنتن شود اما بنا به دلایلی مجموعه ای دیگر پخش شد. در حال حاضر مجموعه «سی امین روز» در 30 قسمت آماده پخش است.
بیشتر بدانید
«جواد افشار» کارگردان مجموعه «سی امین روز» که در سال 1347 در قم به دنیا آمد دانش آموخته رشته فیلم نامه نویسی و کارگردانی است. او پیش از ساخت این مجموعه، ساخت مجموعه‌هایی هم چون غروب بی پایان، خانه مهر، سایه سکوت، پول کثیف، روز رفتن، جابربن حیان، گل یا پوچ و روزهای زیبا را برعهده داشت. افشار در کارنامه هنری خود ساخت فیلم سینمایی «کلبه» را به تهیه کنندگی «محمود فلاح» دارد. «سیما تیرانداز» بازیگر مجموعه تلویزیونی «سی امین روز» که جمعه شب‌ها با مجموعه «ستایش» میهمان قاب شیشه ای است، متولد 1349 در تهران است. او که دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته ادبیات نمایشی از دانشگاه آزاد است، دوره بازیگری را زیرنظر «گلاب آدینه» گذراند. تیرانداز فعالیت هنری خود را از سال 1367 آغاز کرد و با بازی در نقش کوتاهی در فیلم «هامون» داریوش مهرجویی به سینما آمد و بعد از آن در فیلم‌هایی نظیر بانو، سایه‌های هجوم، جاده عشق، پاداش سکوت و شکلات داغ به ایفای نقش پرداخت. از مجموعه‌هایی که تیرانداز نقش آفرینی کرده است می‌توان به مجموعه‌های وکلای جوان، دومین انفجار، باران عشق و حلقه سبز اشاره کرد.


از یاد رفته
کارگردان: فریدون حسن پور
نقش آفرینان: محمدرضا فروتن، سپیده خداوردی، رضا ناجی، صادق صفایی و حوری میرمحمدی. چکیده ای از قصه: مجموعه «از یاد رفته» داستان مرتضی و معصومه، خواهر و برادری را روایت می‌کند که هر دو در روستا زندگی می‌کنند و به تازگی پدرشان را از دست داده اند، معصومه ازدواج می‌کند و مرتضی مجبور است نزد مش رضا کار کند. رابطه مرتضی با خانواده مش رضا باعث می‌شود میان او و «گل رخ» دختر مش رضا روابطی عاطفی به وجود بیاید.
درباره مجموعه
مجموعه «از یاد رفته» در 26 قسمت به سفارش شبکه اول سیما ساخته شده است و تهیه آن را «علی لدنی» برعهده دارد. این مجموعه علاوه بر ایران در چند کشور خارجی هم چون سوئیس و اتریش مقابل دوربین رفت. «فریدون حسن پور» علاوه بر کارگردانی، نگارش فیلم نامه این مجموعه را هم برعهده دارد. مجموعه «از یاد رفته» در شمال کشور کلید خورد و 70 درصد کار آن جا فیلم برداری شده است.
بیشتر بدانید
«محمدرضا فروتن» بازیگر نقش اصلی مجموعه «از یاد رفته» که متولد سال 1347 در تهران است نقش پسری روستایی را ایفا می‌کند که در رشته پزشکی قبول می‌شود و به دانشگاه می‌رود. او که دانش آموخته رشته روان شناسی بالینی است هم اکنون مشغول بازی در مجموعه تلویزیونی «سرزمین کهن» کمال تبریزی است. فروتن که بازیگر گزیده کار سینما و تلویزیون است کارنامه پرباری دارد. فروتن فیلم‌های زمان معکوس و خیابان‌های آرام را در نوبت اکران دارد.
«رضا ناجی» دیگر بازیگر مجموعه تلویزیونی «از یاد رفته»، نوروز امسال با مجموعه «موج و صخره» میهمان قاب شیشه ای بود. اگر چه این مجموعه‌ها هم اکنون در شبکه استانی اترک در حال پخش است! او که متولد 1321 و اهل تبریز است تاکنون در فیلم‌هایی نظیر بچه‌های آسمان، تولد یک پروانه، او، بیدمجنون، باغ‌های کندلوس، باد در علفزار می‌پیچد و آواز گنجشک‌ها بازی کرده است. ناجی طی دوران فعالیت هنری اش جوایز مختلف بین المللی را به دست آورد که می‌توان به دریافت جایزه بهترین بازیگر از جشنواره فیلم دمشق، بهترین بازیگر نقش اول مرد دومین جشنواره بین المللی فیلم آسیا پاسیفیک و خرس نقره ای جشنواره برلین اشاره کرد.


اوسنه پادشاهی
کارگردان: امرا... احمدجو
نقش آفرینان: محمود پاک نیت، محمد فیلی، آتش تقی پور، پرویز بزرگی، حسن اکلیلی، فریدون سورانی، بهروز مسروری، مهوش صبرکن، ژاله علو، فردوس کاویانی، راحیل گلکار، رضا ناطقیان و سیف ا... نامداری.
چکیده ای از قصه: پادشاهی به نام «سام شاه» خود را مهمان حاکم اصفهان می‌کند و چون عادت به زندگی در ساختمان ندارد حاکم را مجبور می‌کند برایش اردوگاهی برپا کند و چادر بزند. این پادشاه برای درمان فراموشکاری خود به دنبال یافتن حکیمی‌است که راز این درد را می‌داند. وی در کنار رودخانه زاینده رود اتراق می‌کند. در کاروان او همسرش ملک خاتون و 2 فرزندش ولیعهد و شادخترو، تلخک دربار، قشون سالار، میرغضب و ریز و درشت درباریان، جارچی‌ها و دسته موزیک و آشپزخانه دربار حضور دارند. قاصد سام شاه که به خانه حاکم اصفهان می‌رسد با پیشکارش، آمیزقلی، مشغول بررسی طرح توطئه ای علیه شاه هستند تا بتوانند به پادشاهی برسند و از کدخدای کولیباد و خواجه نعمان تاجر بزرگ شهر می‌خواهند تا برای تامین پول، اسلحه، سرباز و لشکر به آن‌ها کمک کنند که اتفاق‌هایی در این میان رخ می‌دهد.
درباره مجموعه
مجموعه «اوسنه پادشاهی» با فیلم نامه ای از امرا... احمدجو اردیبهشت سال گذشته در اصفهان کلید خورد. این مجموعه در 50 قسمت به تهیه کنندگی «رضا جودی» به سفارش گروه فیلم و مجموعه شبکه سوم سیما ساخته می‌شود.
مجموعه «اوسنه پادشاهی» ساختاری اپیزودیک دارد و در 4 فاز مقابل دوربین می‌رود و ضمن دنبال کردن خط اصلی قصه از فضایی فانتزی و طنزگونه نیز برخوردار است. نکته جالب توجه این که اتفاق‌های این قصه در یک ناکجاآباد تاریخی می‌گذرد.
بیشتر بدانید
«امرا... احمدجو» کارگردان «اوسنه پادشاهی» در سال 1323 در اصفهان به دنیا آمد. او دانش آموخته رشته فیلم برداری از مدرسه عالی تلویزیون و سینماست. «احمدجو» در کارنامه هنری خود ساخت فیلم و مجموعه‌هایی هم چون «شاخه‌های بید»، «روزی روزگاری» و «تفنگ سرپر» را به ثبت رسانده است. «محمود پاک نیت» بازیگر «اوسنه پادشاهی» چندی پیش با مجموعه «ساختمان 85» میهمان قاب شیشه ای بود.
او فیلم سینمایی «زمهریر» را در نوبت اکران دارد. از جمله فیلم‌هایی که وی نقش آفرینی کرده است می‌توان به دنیای وارونه، شهرآشوب، ملک سلیمان و دل شکسته اشاره کرد. محمد فیلی یکی دیگر از بازیگران مجموعه «اوسنه پادشاهی» هم جمعه شب‌ها با مجموعه «مختارنامه» در نقش «شمر» میهمان قاب شیشه ای است. او که اهل شیراز است تاکنون در فیلم‌ها و مجموعه‌هایی هم چون گشتی‌ها، تابستان 58، روز شیطان، چاردیواری، روزی روزگاری و تفنگ سرپر نقش آفرینی کرده است.

نوع مطلب : تلویزیون، 
برچسب ها : هومن سیدی، محمدرضا فروتن، محمود پاک نیت، مجموعه های جدید تلویزیون، سریالهای تلویزیونی، مجموعه از یاد رفته، جواد افشار، سیما تیرانداز، محمود عزیزی، رزیتا غفاری، انوشیروان ارجمند، پژمان بازغی، اتابک نادری، آزاده صمدی، مهران رجبی، میرطاهر مظلومی، بهرام ابراهیمی، صفا آقاجانی، کوروش سلیمانی، فرشته سربندی، الناز حبیبی، افشین سنگ چاپ، رضا آحادی، محمد بزرگمهر، شیرین نصرتی.، مجموعه سی امین روز، مجموعه اوسنه پادشاهی، رضا جودی، بانو، سایه‌های هجوم، جاده عشق، پاداش سکوت، شکلات داغ، فریدون حسن پور، از یاد رفته، سپیده خداوردی، رضا ناجی، صادق صفایی، حوری میرمحمدی، امرا... احمدجو، محمد فیلی، آتش تقی پور، پرویز بزرگی، حسن اکلیلی، فریدون سورانی، بهروز مسروری، مهوش صبرکن، ژاله علو، فردوس کاویانی، راحیل گلکار، رضا ناطقیان، سیف ا... نامداری.، دنیای وارونه، شهرآشوب، ملک سلیمان، دل شکسته، شاخه‌های بید، روزی روزگاری، تفنگ سرپر، زمهریر، گشتی‌ها، تابستان 58، روز شیطان، چاردیواری،
لینک های مرتبط :

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : زیباپرست
مطالب اخیر
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی